Düşler Atölyesi- iGO Sergisi Çalışmaları Tamamlandı

Düşler Atölyesi, 2016 yılında, Düşler Akademisi Kaş tesislerinde faaliyete geçti. Akademi imkânlarıyla kurulan ve gönüllülük esasına dayalı yürütülen atölye, kısa sürede gerçekleştirdiği üretimlerle, tasarım ve estetik gücü yüksek mobilya ve objeler tasarladı.

Düşler Atölyesi, yalnız Düşler Akademisi’nin eksiklerini gidermek ve bakım gereksinimlerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda dışarıdan ürün siparişi alarak, tasarım ve mimari danışmanlık hizmetleri vererek, tesisteki ‘Design Corner’ (ürün standı)’dan ve internetteki ‘http://shop.ayder.org.tr’ web sitesinden satışlar gerçekleştirerek Düşler Akademisi’ne maddi katkı da sağlıyor. En önemli amaçlarından biri de bu katkının artarak sürmesi olan atölyede ayrıca, tüketimin düşüncesizce teşvik edildiği günümüzde geri dönüşümün gücüne dikkat çekecek ürünler ortaya koyarak örnek olmayı da amaçlıyor. Gönüllülüğü doğru kullanarak, ekip ruhu ile üretim yaparak sosyal fayda sağlamak ve zaten kültürümüzde var olan dayanışma geleneğini yeniden canlandırmakta diğer amaçlananlar arasında.

Daha çok gönüllü tasarımcı ve uygulamacı ile çalışıp bu başlayan hareketi güçlendirmeyi planlayan Düşler Atölyesi’nin en büyük hedefi ise yerel kalkınmaya da olumlu etkileri olacak bir ‘engelsiz tasarım ürünleri ve mobilya üretim tesisi’ne sahip olmak.

Düşler Atölyesi’nin sanatsal üretim serilerinden olan “Igo” ise,Haziran başı itibariyle Düşler Akademisi Kaş sanat galerisinde izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

Igo;
“Hayatın Yansıması” olarak tanımlanan 4000 yıllık Uzakdoğu oyunu ‘igo’nun köklü felsefesinden faydalanarak yaşamak/ölmek, yeryüzü/gökyüzü, yin/yang vb. kavramlar; yeryüzünde hazır olan taş , metal, ağaç gibi ürünler kullanılarak sanat eserlerinde tekrar hayat bulan GO etimolojisinin yansımaları izleyiciyi sınırsız bir yolculuğa çıkartıyor.

Comments

comments