Düşler Akademisi Kaş’ta Go Oyunu Çalıştayı

Kaş, Yüzyıllık Strateji oyunu ile buluşuyor!

Dünyada ve ülkemizde gittikçe yaygınlaşan, 4000 yıllık bir Uzakdoğu strateji oyunu olan Go’yu yaygınlaştırmak için Düşler Akademisi Kaş’ta bir Go Kulübü oluşturuldu.

Go, 19 yatay ve 19 dikey kesişen çizgilerden olusan bir tahtada, 181 siyah ve 180 beyaz taşla oynanan bir strateji ve akıl oyunudur. Son derece basit birkaç kurula dayanır, fakat karmaşık ve zor, aynı zamanda öğrenmesi bir ömür boyu süren/ hiç bitmeyen bir strateji, çok önce taktik savaşları ve en önemlisi de oyuncuların ruhsal çalışanlarının birbirine harmanlandığı, bu yönüyle “hayatın bir yansıması” diye adlandırılan, matematiğin yanı sıra, şiirin ve görsel şekillerin de aynı derecede rol oynadığı bir “ruh terbiyesi” oyunudur.

17-18 Haziran tarihleri arasında Go Oyunu Çalıştayı Çukurbağ Köyü’nde Düşler Akademisi Kaş Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Çalıştay 2 grup şeklinde 10:00-12:00 – 14:00-16:00 saatleri arasında olacaktır. Go oyunu oynamaya meraklı; fakat bir türlü oyunu öğrenmek için imkan bulamamış herkesi ücretsiz olan etkinliğimize davet ediyoruz.

Comments

comments