Neuigkeiten und Events


Düşler Akademisi Kaş’ta Takas Şenlikleri Başladı

Düşler Akademisi Kaş’ta her ayın ikinci haftasında gerçekleşecek olan Takas Şenliği’nin ilki 11 haziran Pazar günü 12:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşti.

Çukurbağ köyünün kolektif dayanışma gücü ile gerçekleşen şenliklerimizde, getirmek istediğiniz her ürüne açığız. Getirdiğiniz parça adeti kadar,karşılığında bıraktığınız eşya sayısı kadar ürün alabiliyorsunuz.

Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takipte kalınız.

22 Juni 2017 0 Comments

Türkiye’nin Sosyal Girişimcileri Düşler Akademisi Kaş’ta Buluştu

Dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimci ağı olan Ashoka, Türkiye’deki en önemli sosyal girişimcilerinin yer aldığı yaz toplantısını Düşler Akademisi Kaş tesislerinde gerçekleştirdi.

30 Sosyal Girişimcinin katıldığı etkinlikte; Türkiye’de Ashoka ve Sosyal Girişimcilik için önem taşıyan konular üzerine stratejiler üretildi.

Programın açılış konuşmasını Ashoka Fellowlarından olan Ercan Tutal gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında Ayder, projeleri ve Düşler Akademisi Kaş’ın tarihçesinden de bahsedildi.

Tematik kampların en güzel örneklerinden biri olan bu etkinlik aracılığıyla Düşler Akademisi Kaş Gönüllüleri, Sosyal Girişimciler ile bir araya gelme fırsatını da yakalamış oldu.

11 Juni 2017 0 Comments

Düşler Akademisi Kaş Sergi Sezonunu İdil Fırat ile Açıyor

Asya Kıtasında; Nepal ve Hindistan’ta deneyimlediği anları fotoğraflayan Oyuncu İdil Fırat, İlk kişisel fotoğraf sergisini Düşler Akademisi Kaş’ta gerçekleştiriyor.

1 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olacak sergimiz ücretsiz olup herkese açıktır.

Aynı zamanda fotoğraf satışının da yapılacağı sergide, gelirinin bir bölümü Düşler Akademisi Kaş’a bağışlanacaktır.

31 Mai 2017 0 Comments

Düşler Akademisi Kaş TRT “Türkiye’nin Sesi Radyosu”na Konuk Oldu

Düşler Akademisi kaş / Alternative Camp Mayıs ayı içerisinde TRT’nin “Türkiye’nin Sesi” radyosuna konuk oldu.

Her gün 15:00 – 16:00 saatleri arasında dinleyici ile buluşan radyo kanalında; Alternatif Yaşam Derneği’nin projelerinden, Düşler Akademisi Kaş – Alternative Camp projelerinin etkilerinden, ilkelerinden bahsedildi ve gönüllülerimizden neler beklediğimize dair bilgi verildi.

Birtakım soruların da cevaplandığı radyo programı 6 dk boyunca devam etti.

31 Mai 2017 0 Comments

Anadolu Üniversitesi Kızılay Kulübü Kaş Ziyareti

Anadolu Üniversitesi Kızılay kulübü öğrencileri, dönemlik kulüp çalıştaylarını 24 kişilik bir ekip ile Düşler Akademisi Kaş’ta gerçekleştirdiler

Öğrencilerin 2 gün süren çalıştayında dönem değerlendirmesi yapıldı ve gelecek sezon için yapılacaklar listesi oluşturuldu.

Anadolu Üniversitesi öğrencilerine göstermiş oldukları duyarlılık ve dayanışma için teşekkür ediyoruz.

31 Mai 2017 0 Comments

(Türkçe) Düşler Akademisi Kaş yeni sezona girdi

Düşler Akademisi Kaş, 2016 sezonunu Almanya Bhz Sttutgart e.V. grubu ile açtı. Katılımcı grup yürütülen programlarda mandala, ritim atölyesi, at çiftliği ziyareti ve yüzme gibi etkinlikler gerçekleştirme fırsatını yakaladı.

07 Mai 2016 0 Comments

Antalyalı Gazetecilerden Düşler Akademisi Kaş Ziyareti

Düşler akademisi Kaş “Antalyalı Gazeteciler Tarih Ve Doğa Mirasıyla Buluşuyor” projesi kapsamında birçok yerel gazeteciyi ağırladı. Ercan Tutal’ın akademiyi tanıtan sunum yaptığı buluşmada gazeteciler, yeni açılan Nejdet Demirtaş “Dardanel’in Çocukları” sergisini gezip, akademi bünyesinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi sahibi oldu.

04 Mai 2016 0 Comments

Nejdet Demirtaş – “Dardanel’in Çocukları / Sons of the Dardanelles” Sergisi Açıldı

Nejdet Demirtaş’ın 30 Nisan 2016 tarihinde Düşler Akademisi Kaş bünyesindeki sanat galerisinde açılan “Dardanel’in Çocukları” isimli fotoğraf sergisi, savaşın arka planında kalan hikâyelerini sualtında yeniden kurgulayarak izleyiciyle buluşturuyor. Sanatçının, Çanakkale Savaşı’nın tarihe nasıl centilmenler savaşı olarak geçtiğini ele aldığı sergi, insan duygusunun ve ölümün milliyeti olmadığını vurguluyor.

04 Mai 2016 0 Comments

In diesem Oktober fordern die Kinder des Krieges im Mittelmeer die „Moderne Welt“ heraus

Jeden Tag verwandeln Finanzkrisen, Arbeitslosigkeit, Umweltverschmutzung, Armut und Krieg die Welt durch Ereignisse mit globalen Auswirkungen in der wir leben in einen immer unbewohnbareren Platz. Am Ende dieser Sackgasse stürzt die Menschheit in Dunkelheit. Durch einen sozialen Wandel können einzelne ohne Zweifel damit umgehen. Positives Denken hilft der Menschheit Hoffnung zu entwickeln und zu erkennen, dass der Wandel von innen kommt. Wir sollten der Wandel sein, den wir in der Welt sehen wollen!

Continue reading →

23 September 2015 0 Comments

Die Akademie heißt weiterhin Besucher willkommen

In den vergangenen Tagen haben die europäische Best Buddies-Koordinatorin Jennifer Allen, der türkische Best Buddies-Projekt-Koordinator Sercan Duygan und der Programm-Koordinator Selim Eraydin zwei Tage bei den Angeboten der Akademie mitgemacht. Sie konnten sich dabei vor Ort einen Eindruck vom Alternative Camp und dem „Mädchen packen’s an!“-Projekt machen.

Continue reading →

14 September 2015 0 Comments

Mädchen packen’s an!

In diesem Sommer entdecken sozial benachteiligte junge Mädchen aus der ganzen Türkei ihre besonderen Fähigkeiten, wenn sie zur Dreams Academy Kaş reisen. Sie werden entdecken, wie stark sie sind und erkennen, was sie in ihrem sozialen Umfeld erreichen können, wenn Sie an einem Trainingsprogramm unter freiem Himmel mitmachen.

Continue reading →

20 August 2015 0 Comments

“Biz Evde Yokuz” yine bekleriz 🙂

Biz Evde Yokuz’u duyduğumuzda, belki de pek çok kişi gibi,  “ya evde yoksan” şarkısını mırıldanmaya başladık. Akademideki gönüllü arkadaşlarımızdan biz evde yokuz’cuları dinleyip internet sitesini (www.bizevdeyokuz.com/) inceledikçe Duygu ve Bilgehan’ın evde olmamalarının tüm düşbazlar ve doğa severler için ne kadar hayırlı bir durum olduğunu anlamış olduk.

Continue reading →

27 Mai 2015 0 Comments

Die Mehmet Uluğ Gedenkfeier am 28. Oktober in Babylon

Am 28. Oktober findet für Mehmet Uluğ eine Gedenkfeier statt. Uluğ war 23 Jahre Projektverantwortlicher des Akbank Jazz Festivals und vertrat die Organisation im Europe Jazz Network, welches eins der größten Festivals Europas ist. An diesem Abend werden Freunde und Kollegen von Uluğ auf die Bühne treten und für ihn spielen. Die Tickets des Abends werden zu Gunsten der Dreams Academy Kaş verkauft, die mit diesen Einnahmen innerhalb der Akademie das Mehmet Uluğ Musikstudio gründen will.

Continue reading →

20 Oktober 2014 0 Comments